Reklama „Koszmar oszczędzania”

Reklama „Koszmar oszczędzania”

Tytułowy „Koszmar oszczędzania” dla autorów filmiku z całą pewnością koszmarem nie jest. Wprost przeciwnie! Filmik zdobył II miejsce na mFestiwalu, organizowanym przez mBank, co oznacza nagrodę w wysokości – bagatela – 15 000 zł! Oj będzie z czego oszczędzać.
 

 

O projekcji

Interesujące, trwające nieco ponad minutę, animowane przedstawienie nocnych przygód sympatycznej, różowej świnki.
Noc jest po to, aby spać – wie o tym nawet dziecko. Wie także sympatyczna, różowa świnka, która starannie przygotowała się do snu, jednakże podejmowane próby zaśnięcia nie przynoszą efektów. A wszystko przez nocne koszmary, które – choć nieproszone – wdzierają się do życia, a raczej snu, różowej bohaterki.
Przemykają za oknem, wzbudzając strach, skrzypią drzwiami, wywołując lęk i przerażenie. I co w takiej sytuacji ma zrobić sympatyczna bohaterka? No tak, jedynym wyjściem jest mSaver.
 

Grafika i muzyka

Patrząc na filmik reklamowy „Koszmary oszczędzania”, nietrudno zauważyć, że grafika jest dość stonowana, rzec by można, wręcz monotonna. Przeważa kolor niebiesko-zielony, przesycony symbolika nocną, na tle którego pojawia się sympatyczna, różowa świnka, przerażona pojawiającymi się koszmarami – w reklamie przedstawionymi jako czarne cienie. Dopełnieniem całości jest odpowiedni podkład muzyczny, w rzeczy samej daleki od kojarzonych z nocą kołysanek. Wyraźna i wymowna muzyka doskonale zastępuje brak dialogów, nie licząc dźwięków świadczących o przerażeniu bohaterki, uzupełnianych symbolicznymi elementami graficznymi w postaci znajdującej się na czole świnki kropli potu.

Interesujące jest zakończenie, w którym można zobaczyć wyraźny i czysty obraz promujący mSavera, stanowiący jednocześnie bardzo wymowne podsumowanie filmiku reklamowego.
 

Symbolika

Autorzy „Koszmaru oszczędzania” zadbali, by w filmie znalazła się optymalna ilość symboli. Obok różowej świnki, kojarzonej głównie z dziecięcą skarbonką, symbolizująca korzyści oszczędzania, pojawiają się ciemne postaci, symbolizujące nocne koszmary, skrzypiące drzwi, kropla potu i karta płatnicza. W połączeniu ze starannie wybranym podkładem muzycznym, efekty są zaskakujące.

Bardzo wymowna jest także część finalizująca filmik, czyli faktyczny plakat mSavera, połączony ze spokojnym snem świnki-bohaterki. Dopełnieniem tego elementu jest uspokajająca, sprzyjająca relaksacji muzyka.
 

Podsumowanie

Doskonale przygotowana i dopracowana reklama, zarówno pod względem graficzno-muzycznym, jak i w zakresie symboliki. Śmiało można więc stwierdzić, że druga nagroda (autorzy zdobyli łącznie 30 punktów) jest w pełni zasłużona i adekwatna do wysiłku włożonego w przygotowanie migawki reklamowej.

 

Jeżeli też masz ochotę przyłączyć się do grona zadowolonych posiadaczy mSavera, wystarczy kliknąć tutaj (zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę mBanku).

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Choose a Rating

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>