Magia oszczędzania

Magia oszczędzania

„Samo się oszczędza” – już sam tytuł tej krótkiej, trwającej zaledwie pół minuty migawki reklamowej zachęca do jej obejrzenia. Codzienność przesycona magią niezwykłości i wymowną symboliką – tak w skrócie można określić przedsięwzięcie autorów.

 

 

Magiczna codzienność

Patrząc na migawkę reklamową „Samo się oszczędza”, pierwsza myśl pojawiająca się w wielu głowach jest taka, że oszczędza się przede wszystkim główny bohater, który z uśmiechem czeka, aż śniadanie przygotuje się samo.

Bohaterem jest tu oczywiście współczesny człowiek, dorosły mężczyzna, w domyśle samotnie mieszkający w nowoczesnym mieszkaniu. Radosny, pogodny, nastawiony na wszech obecną wygodę o czym z całą pewnością świadczy śniadanie, które przygotowuje się bez udziału bohatera.
W rzeczy samej wystarczy pstryknąć palcami, by w jednej chwili na talerzu znalazły się gotowe kanapki, a na kuchence radośnie podskakiwał czajnik.
Słowem, codzienność wypełniona magią.

 

Muzyka i lektor

Analizując migawkę reklamową „Samo się oszczędza”, warto zwrócić uwagę na spokojną, wręcz niezauważalną muzykę, podkreślającą wyjątkowy charakter reklamy, jak również jej właściwe przesłanie.
Równie istotną rolę odgrywa tutaj lektor, który – nietrudno zauważyć – posiada nie tylko doskonałą dykcję, ale także umiejętność pracy z głosem, dzięki czemu odpowiednie momenty są w wyraźny i czytelny sposób uwypuklone. Słowa lektora przypominają swoistą relację zadowolonego z życia człowieka, który osiągnął wszystko, o czym marzył, a jego życie jest w każdym calu uporządkowane, usystematyzowane i – co najważniejsze – wygodne.

 

Ukryta symbolika

Doskonałym narzędziem, które zostało wykorzystane przez autora filmiku jest brak wyrazistych i rzucających się w oczy symboli. Ot, zwykłą codzienność, na swój sposób przesycona magią i niezwykłością.
W rzeczywistości jednak autor umieścił w reklamie ukryte symbole, mobilizujące odbiorcę do indywidualnych przemyśleń i decyzji, które w wielu przypadkach mogą obrócić życie o przysłowiowe sto osiemdziesiąt stopni.

 

Podsumowanie

Przyznać należy, że reklama została przygotowana w sposób przemyślany i z całą pewnością świadczy o ponadprzeciętnej kreatywności autora. Śmiało można więc stwierdzić, że zakładany cel, jakim jest uwypuklenie oferty mSaver, w pełni został osiągnięty.

Jeżeli też masz ochotę przyłączyć się do grona zadowolonych posiadaczy mSavera, wystarczy kliknąć tutaj (zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę mBanku).

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Choose a Rating

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>